Přeskočit na obsah

BORŮVKOVÁ KOLOSTEZKA

Jednoduchý okruh pro děti, který vás proveze lány borůvek.

základní informace

NÁROČNOST     

5,5 KM | 30 M | HORSKÉ KOLO, GRAVEL, KROSS, TREKING, DĚTSKÁ MTB KOLA

Krátký okruh určený především pro nejmenší cyklisty. Je veden krásným lesem, ve kterém je možné se zastavit u obrovských lánů borůvek a užít si tak prosluněné odpoledne na čerstvém vzduchu.

I přes určení pro děti je část vedena po cestě, která je přes kořeny a výmoly, je tedy potřeba, aby měli i malí cyklisté kvalitní kolo.

co očekávat?

Mírný profil, široké a přehledné cesty, na kterých to občas zadrncá. Především v letních měsících pak lze zastavit v prosluněném lese a občerstvit se borůvkami.

výškový profil

informace k průjezdu

Nástup na stezku je u Čertova dubu, kam se můžete dostat z Chocně, kde můžete případně nechat auto na začátku lesní cesty Formanka nebo u městských sportovišť, ze Srubů (kde lze nechat auto na severním okraji obce) nebo lze nastupovat i z Újezda u Chocně s možností parkovat u hasičárny (a následně na kole dojet k bodu „13“).

Při začátku u Čertovu dubu začínáte mírným sjezdem směrem na západ, který vás dovede až k odbočce doprava (u malého posezení). Následuje užší, mírně zvlněná cesta, na které občas narazíte i na nějaký ten kořen. A postupně se začínají objevovat borůvky. Cestička vás dovede na větší cestu, po které ujedete asi 50 metrů a odbočíte doprava.

Mírné stoupání a následné klesání vás přivede k další odbočce doprava. Cesta v dalším úseku je mírně zvlněná, občas nějaký výmol nebo kořen, ale les je tu prosvětlený, krásný a již se spoustou borůvkových keříků.

Následně projíždíte po hraně písáku, čehož se držíte při všech možnostech odbočení – vždy zústáváte na hraně písáku až do chvíle, kdy písák končí a vy pokračujete rovně až k bodu „13“. Závěrečná část vás po velmi kvalitní cestě dostane zpět k Čerovu dubu. Ale pokud je hezky, není kam spěchat a jistě bude příjemné třeba opět posedět v borůvkách.

možnosti občerstvení

Krom plodů lesa lze hleda občerstvení především v obcích Újezd u Chocně a Sruby, kam lze z okruhu zajet. V obou místech je možnost základního občerstvení.

Újezd u Chocně

V Újezdu u Chocně se nachází obchod s potravinami a také Obecní hospoda.

sruby

Ve Srubech jsou možnosti občerstvení koncetrovány v centru obce u Sokolovny, ve které je hospoda. Poblíž je také stánek se zmrzlinou a obchod s potravinami.