PYTLÁCKÁ KOLOSTEZKA

Kratší trasa s možností občerstvení v Dobříkově.

základní informace

NÁROČNOST     

4,5 KM | 60 M | HORSKÉ KOLO, GRAVEL, KROSS, TREKING, DĚTSKÁ MTB KOLA

Navštivte Dobříkov se zajímavým celodřevěným kostelíkem a několika hospůdkami. Stezka je vedena po pěkných, širokých cestách a přestože je na trase i jeden solidní kopec, stojí to za to!

co očekávat?

Jedno prudší klesání i stoupání po širokých a relativně pěkných cestách. Jeden úsek této kolostezky je výjimečně veden po silnici č. 315 mezi Rzy a Dobříkovem, protože jiná spojnice zkrátka neexistuje. Buďte prosím opatrní.

výškový profil

informace k průjezdu

Nástup na stezku je ideální z Dobříkova, kde můžete případně nechat auto u fotbalového hřiště.
Alternativně lze nastoupit také z Formanské kolostezky (bod „6“), což je optimální v případě delšího výletu. Můžete si udělat zajížku do Dobříkova, občerstvit se tam, prohlédnout si zajímavosti a vrátit se zpět na Formanskou.

Pokud začínáte v Dobříkově, najedete na okruh ze silnice č. 315 v místě odbočky k místnímu Konzumu. Jedná se o souběh s cyklotrasou č. 4186. Tu následujete poměrně prudkým výjezdem až na „hřeben“, kde odbočíte doleva (a pojedete tak v protisměru doporučeného objezdu Formanské kolostezky).

Jedete velmi mírným klesáním krásným lesem, kde je i možnost odpočinku a posezení, až dojedete k bodu „6“, kde se ostrou vracečkou doleva dostanete pod písák a dlouhým sjezdem do místní části Rzy.

Zde najedete na silnici č. 315, po které pokračujete zpět do Dobříkova (odbočíte tedy opět doleva). Pozor, přestože je tento úsek silnice z velké části v rámci obce, především ve všedních dnech je provoz poměrně intenzivní, buďte tedy prosím obezřetní, především pokud jedete s dětmi.

možnosti občerstvení

Nejvíc příhodné možnosti občerstvení jsou seskupeny poblíž startu a cíle kolostezky, v centru Dobříkova.

Jedná se nejen o obchod s potravinami, ale např. i Cedrový penzion u místního golfového hřiště. Otevřeno bývá také občertvení u fotbalového hřiště.